Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP Primary Camera with AF |
| Secondary | 2MP Depth Sensor |
| Front Camera | 16MP Front Camera |
| Features | AI Camera, HDR, Portrait Mode, Night Mode |
| Display | |
| Size | 6.75-inch LCD Display |
| Resolution | 720 × 1570 (HD+) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 1100 nits |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Dimensity 6300 (4nm) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| OS | Android 15 with ColorOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB RAM + Virtual RAM Expansion |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Expandable | Supports microSD Card |
| Battery | |
| Capacity | 7000mAh Battery |
| Charging | 80W SUPERVOOC Fast Charging + Reverse Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Rating | IP66 + IP68 + IP69 Water & Dust Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 216g |
| Thickness | 8.6 mm |
| Design | Durable Rugged Design with Premium Finish |

Reviews
There are no reviews yet.