Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 13MP Primary Camera |
| Front Camera | 5MP Front Camera |
| Features | AI Camera, HDR, Portrait Mode |
| Display | |
| Size | 6.75-inch LCD Display |
| Resolution | 720 × 1570 (HD+) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 1125 nits |
| Performance | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 685 |
| GPU | Adreno 610 |
| OS | Android 15 with ColorOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 4GB RAM + Extended RAM Support |
| Storage | 64GB / 128GB Internal Storage |
| Expandable | Supports microSD Card |
| Battery | |
| Capacity | 6500mAh Battery |
| Charging | 45W SUPERVOOC Fast Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Rating | IP64 Dust & Splash Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 4G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 210g |
| Thickness | 8.6 mm |
| Design | Durable Matte Finish Design |


Reviews
There are no reviews yet.