Description
| Camera | |
|---|---|
| Rear Camera | 13MP Main Camera with LED Flash |
| Front Camera | 5MP Front Camera |
| Features | AI Camera, Portrait Mode, HDR |
| Display | |
| Size | 6.74-inch LCD Display |
| Resolution | 1600 × 720 (HD+) |
| Refresh Rate | Up to 90Hz |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Helio G81 |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| OS | Android 15 (Go Edition) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 4GB RAM / 8GB (Extended RAM) |
| Storage | 128GB Internal Storage |
| Expandable | Up to 1TB via microSD |
| Battery | |
| Capacity | 5000mAh Battery |
| Charging | 10W Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Rating | IP52 Dust & Splash Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 4G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Design | Slim Stylish Design |
| Audio | 3.5mm Headphone Jack |


Reviews
There are no reviews yet.