Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP AI Main Camera |
| Front Camera | 5MP Front Camera |
| Features | AI Camera, Portrait Mode, Night Mode |
| Display | |
| Size | 6.61-inch LCD Display |
| Resolution | 1604 × 720 (HD+) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 1000 nits |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Helio G81 Ultra |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| OS | MagicOS (Android 14/15) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB RAM + Dynamic Expansion |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Expandable | Supports microSD Card |
| Battery | |
| Capacity | 5300mAh Battery |
| Charging | 35W Fast Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Rating | IP64 Dust & Water Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 4G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 199g |
| Design | Durable Matte Finish Design |



Reviews
There are no reviews yet.