Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 64MP Primary Camera |
| Ultra-Wide | 8MP Ultra-Wide Camera |
| Front Camera | 13MP Front Camera |
| Features | 4K Video, Night Mode, AI Camera |
| Display | |
| Size | 6.78-inch AMOLED Display |
| Resolution | 1.5K Resolution |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Brightness | Up to 4500 nits |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Dimensity 7400 |
| Cooling | Advanced Vapor Chamber Cooling |
| Gaming | GT Shoulder Triggers + 90FPS Gaming |
| OS | Android 15 with XOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB RAM + Virtual RAM Expansion |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Expandable | Not Supported |
| Battery | |
| Capacity | 5500mAh Battery |
| Charging | Fast Charging + Reverse Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP54 Dust & Splash Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| NFC | Supported |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 187g |
| Design | Cyber Mecha Design with RGB Lighting |



Reviews
There are no reviews yet.