Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 108MP Primary Camera |
| Ultra-Wide | 8MP Ultra-Wide Camera |
| Front Camera | 13MP Front Camera |
| Features | 4K Video, Night Mode, AI Camera |
| Display | |
| Size | 6.78-inch AMOLED Display |
| Resolution | 1.5K Resolution |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Protection | Gorilla Glass Protection |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Dimensity 8350 Ultimate |
| Cooling | 3D Vapor Chamber Cooling System |
| Gaming | GT Triggers + 120FPS Gaming Support |
| OS | Android 15 with XOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 12GB RAM + Virtual RAM Expansion |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Expandable | Not Supported |
| Battery | |
| Capacity | 5500mAh Battery |
| Charging | 45W Fast Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP64 Dust & Water Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 |
| NFC | Supported |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 188g |
| Thickness | 7.99 mm Slim |
| Design | Cyber Mecha Design with RGB Lighting |




Reviews
There are no reviews yet.