Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP Primary Camera with OIS |
| Ultra-Wide | 8MP Ultra-Wide Camera |
| Front Camera | 13MP Front Camera |
| Features | 4K Video, Night Mode, AI Camera |
| Display | |
| Size | 6.78-inch AMOLED Display |
| Resolution | 1208 × 2644 (1.5K) |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
| Performance | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| GPU | Adreno 810 |
| OS | Android 16 with XOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB / 12GB RAM + Virtual RAM |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Expandable | Not Supported |
| Battery | |
| Capacity | 6500mAh Battery |
| Charging | 90W Fast Charging + Wireless Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP64 Dust & Water Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 |
| NFC | Supported |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 200g |
| Design | Premium Matrix Design with LED Back Panel |


Reviews
There are no reviews yet.