Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP Primary Camera |
| Secondary | AI Depth / Auxiliary Sensor |
| Front Camera | 13MP Front Camera |
| Features | AI Camera, Night Mode, Portrait Mode |
| Display | |
| Size | 6.78-inch Curved AMOLED Display |
| Resolution | 1208 × 2644 (1.5K) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Dimensity 7100 |
| GPU | Mali-G610 |
| OS | Android 16 with XOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB RAM + Virtual RAM Expansion |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Expandable | Not Supported |
| Battery | |
| Capacity | 6500mAh Battery |
| Charging | 45W Fast Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP65 Dust & Water Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| NFC | Supported |
| Build & Design | |
| Thickness | 7.2 mm Ultra Slim |
| Weight | Approx. 185g |
| Design | 3D Curved Premium Design |



Reviews
There are no reviews yet.