Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 8MP AI Main Camera + Auxiliary Lens |
| Front Camera | 8MP Front Camera |
| Features | HDR, Portrait Mode, AI Camera |
| Display | |
| Size | 6.78-inch IPS LCD Display |
| Resolution | 1600 × 720 (HD+) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 700 nits |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Helio G81 Ultimate |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| OS | Android 16 with XOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 4GB RAM + Extended RAM Support |
| Storage | 64GB / 128GB Internal Storage |
| Expandable | Up to 2TB via microSD |
| Battery | |
| Capacity | 5200mAh Battery |
| Charging | 15W Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Rating | IP64 Dust & Splash Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 4G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Thickness | 7.7 mm Slim Design |
| Design | Durable Matte Finish with Drop Protection |

Reviews
There are no reviews yet.