Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 200MP Ultra-clear AI Camera |
| Ultra-Wide | 12MP Ultra-Wide Camera |
| Front Camera | 50MP Front Camera |
| Features | AI Imaging, Night Mode, Portrait Mode, AI Video |
| Display | |
| Size | 6.55-inch AMOLED Display |
| Resolution | 2736 × 1264 (1.5K) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 5000 nits peak brightness |
| Performance | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 (4nm) |
| GPU | Adreno GPU |
| OS | MagicOS (Android 15) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 12GB RAM |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Battery | |
| Capacity | 6000mAh Silicon-carbon Battery |
| Charging | Fast Charging Support |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Durability | 5-Star Drop Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 184g |
| Thickness | 7.3 mm Slim Design |

Reviews
There are no reviews yet.