Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 200MP Ultra-clear AI Camera, OIS |
| Telephoto | 50MP Telephoto Camera, 3x Optical Zoom, OIS |
| Ultra-Wide | 12MP Ultra-Wide Camera (112°) |
| Front Camera | 50MP Portrait Selfie Camera |
| Display | |
| Size | 6.7-inch AMOLED Display |
| Resolution | 2800 × 1280 (1.5K) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 5000 nits peak brightness |
| Performance | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
| GPU | Adreno 750 |
| OS | MagicOS (Android 15) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 12GB RAM |
| Storage | 512GB Internal Storage |
| Battery | |
| Capacity | 6000mAh Silicon-carbon Battery |
| Charging | 100W Wired Fast Charging + 50W Wireless Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP68 + IP69 Water & Dust Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM + eSIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 205g |
| Thickness | 8.1 mm Slim Design |

Reviews
There are no reviews yet.