Description
| Camera | |
|---|---|
| Rear Camera | 50MP AI Main Camera |
| Front Camera | 50MP Front Camera |
| Features | AI Camera, Night Mode, Portrait Mode, Underwater Mode |
| Display | |
| Size | 6.57-inch AMOLED Display |
| Resolution | 1080 × 2372 (FHD+) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 4000 nits peak brightness |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Dimensity 6400 Max (6nm) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| OS | realme UI (Android 15) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB RAM + Dynamic Expansion |
| Storage | 256GB Internal Storage |
| Expandable | Supports microSD Card |
| Battery | |
| Capacity | 7000mAh Titan Battery |
| Charging | 60W Fast Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP66 / IP68 / IP69 Water & Dust Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Thickness | 7.79 mm Slim Design |
| Design | Textured Matte Premium Finish |



Reviews
There are no reviews yet.