Description
| Camera | |
|---|---|
| Rear Camera | 32MP AI Main Camera |
| Front Camera | 8MP Front Camera |
| Features | AI Camera, Night Mode, Portrait Mode |
| Display | |
| Size | 6.67-inch LCD Display |
| Resolution | 1604 × 720 (HD+) |
| Refresh Rate | Up to 120Hz |
| Brightness | Up to 625 nits |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Dimensity 6300 (6nm) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| OS | realme UI (Android 15) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 4GB / 6GB RAM + Dynamic Expansion |
| Storage | 64GB / 128GB Internal Storage |
| Expandable | Supports microSD Card |
| Battery | |
| Capacity | 6000mAh Battery |
| Charging | 45W Fast Charging + Reverse Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Design | Slim Lily-Inspired Design |
| Thickness | Approx. 7.94mm |






Reviews
There are no reviews yet.