Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP ZEISS Main Camera, OIS |
| Telephoto | 50MP ZEISS Telephoto, 3x Optical Zoom, Up to 100x Zoom |
| Ultra-Wide | 8MP Ultra-Wide Camera |
| Front Camera | 50MP ZEISS Ultra-Wide Front Camera |
| Display | |
| Size | 6.59-inch AMOLED Display |
| Resolution | 1260 × 2750 (1.5K) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Performance | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 |
| Architecture | 4nm Octa-core Processor |
| Memory & Storage | |
| RAM | 12GB LPDDR5X |
| Storage | 512GB Internal Storage |
| Battery | |
| Capacity | 6500mAh |
| Charging | 90W FlashCharge |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP68 + IP69 Water & Dust Resistance |
| Software | |
| OS | Android 16 with OriginOS |




Reviews
There are no reviews yet.