Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 200MP OIS Ultra-Clear Camera, f/1.88 |
| Ultra-Wide | 8MP 120° Wide-Angle Camera |
| Front Camera | 50MP Front Camera, f/2.0, Autofocus |
| Features | Night Mode, Portrait, Pro Mode, Underwater Photography |
| Display | |
| Size | 6.83-inch AMOLED Display |
| Resolution | 2800 × 1260 (1.5K) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 1900 nits peak brightness |
| Performance | |
| Processor | MediaTek Dimensity 7360 Turbo (4nm) |
| GPU | Mali-G615 GPU |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB LPDDR5 RAM |
| Storage | 256GB UFS 3.1 |
| Battery | |
| Capacity | 7000mAh Battery |
| Charging | 90W FlashCharge |
| Software | |
| Operating System | Android 16 with OriginOS 6 |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Fingerprint Sensor |
| Rating | IP68 + IP69 Water & Dust Resistance |
| Build & Design | |
| Thickness | 7.59 mm |
| Weight | Approx. 200g |


Reviews
There are no reviews yet.