Description
| Camera | |
|---|---|
| Rear Camera | 50MP Primary Camera + Auxiliary Lens |
| Front Camera | 8MP Front Camera |
| Features | Aura Light, Night Mode, Portrait Mode |
| Display | |
| Size | 6.68-inch LCD Display |
| Resolution | 1608 × 720 (HD+) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Brightness | Up to 1000 nits |
| Performance | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 |
| CPU | Octa-core (2 × 2.2 GHz + 6 × 1.95 GHz) |
| OS | Funtouch OS (Android 15) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 8GB RAM (Expanded Variant) |
| Storage | 256GB Storage (Expanded Variant) |
| Expandable | Up to 2TB via microSD |
| Battery | |
| Capacity | 6500mAh Battery |
| Charging | 44W FlashCharge |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Rating | IP68 + IP69 Water & Dust Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported, Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| Wi-Fi | Dual-band Wi-Fi |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 209g |
| Design | Slim Matte Finish Design |



Reviews
There are no reviews yet.