Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP ZEISS Main Camera with OIS |
| Telephoto | 50MP ZEISS Super Telephoto Camera, 10x Portrait |
| Ultra-Wide | 8MP Ultra-Wide Camera |
| Front Camera | 50MP Front Camera |
| Display | |
| Size | 6.77-inch AMOLED Display |
| Resolution | 2392 × 1080 (FHD+) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Performance | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 (4nm) |
| OS | Funtouch OS 15 (Android 15) |
| Memory & Storage | |
| RAM | 12GB LPDDR4X |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| Battery | |
| Capacity | 6500mAh Battery |
| Charging | 90W FlashCharge |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | In-display Optical Fingerprint Sensor |
| Rating | IP68 + IP69 Dust & Water Resistance |
| Connectivity | |
| Network | 5G Supported |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Wi-Fi | 2.4GHz / 5GHz |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 192g – 201g |
| Design | Slim Design with Glass Finish |



Reviews
There are no reviews yet.