Description
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP ZEISS Gimbal (LYT-828), f/1.57, 1/1.28″, Gimbal OIS |
| Telephoto | 200MP ZEISS APO, f/2.67, OIS, 20× Macro |
| Ultra-Wide | 50MP, f/2.0, Autofocus |
| Flash | Adaptive Zoom Flash (23mm / 50mm / 85mm) |
| Front Camera | |
| Specifications | 50MP Ultra-Wide, 92°, AF, f/2.0 |
| Display | |
| Size | 6.78-inch AMOLED |
| Resolution | 1260 × 2800 |
| Technology | LTPO 8T, P3 |
| Performance | |
| Processor | Dimensity 9500 |
| Imaging Chip | VS1 Pro Imaging Chip |
| Memory & Storage | |
| RAM | 16GB LPDDR5X |
| Storage | 512GB UFS 4.1 |
| Battery | |
| Capacity | 6510mAh |
| Charging | |
| Wired | 90W FlashCharge |
| Wireless | 40W |
| Security | |
| Fingerprint | 3D Ultrasonic |
| Protection | IP68 + IP69, Armor Glass |



Reviews
There are no reviews yet.