Description
| Camera | |
|---|---|
| Rear Camera | 8MP Main Camera with LED Flash |
| Front Camera | 5MP Front Camera |
| Features | AI Camera, Portrait Mode, Night Mode |
| Display | |
| Size | 6.74-inch LCD Display |
| Resolution | 1600 × 720 (HD+) |
| Refresh Rate | Up to 120Hz |
| Brightness | Up to 1200 nits |
| Performance | |
| Processor | Unisoc T7225 (12nm) |
| CPU | Octa-core Processor |
| OS | Android 16 with OriginOS |
| Memory & Storage | |
| RAM | 4GB LPDDR4X (Expandable RAM Supported) |
| Storage | 64GB / 128GB eMMC 5.1 |
| Expandable | Up to 2TB via microSD |
| Battery | |
| Capacity | 6500mAh Battery |
| Charging | 15W Charging + Reverse Charging |
| Security & Protection | |
| Fingerprint | Side-mounted Fingerprint Sensor |
| Rating | IP65 Dust & Water Resistance |
| Build & Design | |
| Weight | Approx. 209g |
| Design | Crystalline Matte Finish |


Reviews
There are no reviews yet.